Parapety


Vnitřní

Postformingové parapety jsou určeny pro vnitřní užití v obytných prostorách a provozech. Tyto parapety se vyrábějí metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (vysokotlaký laminát HPL o síle 0,8 mm) na dřevotřískovou desku. Ze spodní strany je parapet potažen protitahovou folií. Parapety se lepí na podkladní betonové lůžko buď silikonovými tmely nebo nízkoroztažnými montážními pěnami. Vlivem zbytkové vlhkosti z podezdívky může vnikat do dřevotřískové desky řeznými plochami vlhkost, proto je nutné tyto plochy chránit. Tyto řezné plochy se buď lemují nažehlovací páskou, nebo se na ně nasazují plastové krytky v barvě desigenu parapetu. Spáry mezi krytkou a parapetem je vhodné utěsnit silikonovým tmelem. Parapety odolávají oděru, UV záření, vařící vodě a vysokým teplotám, běžným domácím chemikáliím.

Plastové parapety jsou určeny pro vnitřní užití v obytných prostorách a provozech. Vnitřní plastové parapety se vyznačují jednoduchou montáží bez potřeby speciálních nástrojů. Parapety lze přilepit pomocí PU pěny, silikonového nebo akrylátového tmelu popřípadě pomocí speciálních lepidel. Tvarování spodní části parapetu zvyšuje pevnost uchycení. V případě instalace nad zdrojem tepla doporučujeme vzdálenost min. 20 cm mezi parapetem a tepelným zdrojem. Boční strany parapetu jsou zaslepeny krytkami. Spára mezi parapetní deskou a oknem je po dokončení montáže utěsněna silikonem, aby nedocházelo k průniku vlhkosti.

Venkovní

Venkovní parapety dodáváme provedení hliník, pozinkovaný plech v různých barevných škálách a také parapety měděné.

Parapety jako doplňky jsou dodávány výhradně k našim oknům a jsou dodávány a montovány externími dodavateli zednického zapravení.zpět na nabídkuZajistíme vám financování vašeho projektu formou půjčky nebo hypotéky.